Tu znajdziesz ciekawe informacje,

Tu znajdziesz ciekawe informacje,o branżach

AGD

powrót

ROHLIG SUUS Logistics jest liderem w obsłudze logistycznej branży AGD. Od lat wspieramy producentów tego rodzaju sprzętu wiedzą Przychody w podziale na branzei doświadczeniem. Zaufało nam 10 najbardziej rozpoznawalnych marek z tego segmentu i to dzięki nim segment AGD stanowi blisko 20% naszych obrotów spośród głównych branż przez nas obsługiwanych.

Długoletnie doświadczenie powoduje, że znamy potrzeby naszych klientów i wymagania obsługi ich produktów. Dlatego zapewniamy: najwyższej jakości infrastrukturę magazynową zlokalizowaną we wszystkich istotnych regionach gospodarczych w Polsce – a więc blisko lokalnych rynków zbytu, strefy składowania blokowego dedykowane do tego rodzaju towarów, nowoczesne chwytaki jako dodatkowe wyposażenie wózków widłowych służące do przenoszenia produktów AGD, szereg usług dodatkowych tj. kompletacja, etykietowanie, insertowanie, obsługa zwrotów i inne… Oprócz obsługi tradycyjnych kanałów sprzedaży, obsługujemy również kanał e-commerce realizując dostawy do odbiorców indywidualnych, łącznie z wniesieniem i rozpakowaniem sprzętu.

Obsługa szerokiego grona producentów z branży AGD wsparta własnym systemem dystrybucji krajowej powoduje, że dodatkowo wykorzystujemy efekt synergii, np. wówczas, gdy sprzęt różnych marek jest dostarczany do wybranych sieci detalicznych na wspólnej powierzchni ładunkowej.

Dodatkowym wsparciem realizowanych przez nas usług, jest światowej klasy system WMS, pozwalający zarządzać towarem oraz monitorować jakoś obsługi dzięki stałym raportom.
Zaś potwierdzeniem jakości naszych usług są kolejne wyróżnienia przyznawane przez jednego z producentów, dla najlepszego z grona dostawców usług logistycznych.

Słownik Logistyki Kontraktowej

Co-packing

To trochę jak przygotowywanie koszyków okolicznościowych, tyle że u nas są to zestawy promocyjne składające się z kilku pojedynczych produktów jak piwo, chipsy i orzeszki. Wszystko według potrzeb klienta.

Etykietowanie / Labelling

Czyli każdy z produktów dostaje naklejkę z wymaganą informacją.

Just in sequence

Nasz klient produkujący przykładowo samochody potrzebuje odpowiednich części, w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu całego procesu produkcyjnego. Tu wkraczamy my dostarczając klientowi wszystko czego potrzebuje prosto na linię produkcyjną.

Just in time

Dostarczamy towar w dokładnie przez klienta określonym momencie niezbędnym dla całego procesu produkcyjnego. Dzięki temu klient oszczędza na magazynowaniu towarów.

Konfekcjonowanie

Tak jak komponuje się bukiety kwiatowe, aby wszystko do siebie pasowało, tak my komponujemy  odpowiedni sposób towary i produkty według wymagań klienta.

Logistyka kontraktowa

To jedna z bardziej zaawansowanych usług świadczonych na rynku TSL. W przeciwieństwie do prostego składowania, jest to długoterminowe i kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi, a często centralnym magazynem klienta, który zdecydował się na outsourcing usług logistycznych.

logistyka white gloves

Pakowanie towaru i przesyłek ze szczególną uwagą  i przy zachowaniu wysokiej estetyki przesyłek

Magazyn

To tutaj składujemy towary naszych klientów jak szafy, wazony, telewizory, talerze, części samochodowe i całą masę innych rzeczy.

Składowanie towaru

Przechowywanie produktów i towarów to prawdziwa sztuka. Trzeba je umieścić na określonych powierzchniach magazynowych przy optymalnym sposobie składowania. No a potem trzeba je jeszcze znaleźć.

Terminal / cross-dock

To właśnie tam na specjalistycznej powierzchni magazynowej przeładowujemy towary, które podróżują z jednego miejsca w drugie.

WMS (Warehouse Management System)

System informatyczny zarządzania operacjami zawierający zestawienie wszystkich operacji oraz zmian odbywających się w magazynie. Z naszej strony możemy tylko dodać, że to bardzo skomplikowany system.
Zamknij