Tu znajdziesz ciekawe informacje,

Tu znajdziesz ciekawe informacje,o branżach

Automotive

powrót

Branża automotive

W naszej firmie rozumiemy, że dla branży automotive kluczowe jest zachowanie ciągłości produkcji na taśmie montażowej. Dlatego ROHLIG SUUS Logistics wspiera swoich klientów kompletną dostawą towarów dostarczoną na czas do fabryki. 12% naszych przychodów z głównych branż jest reprezentowanych przez firmy właśnie z tego segmentu. Klienci powierzając w nasze ręce obsługę logistyczną swoich produktów wybrali takie usługi jak:

– transport drogowy, kolejowy, lotniczy lub morski
– odprawy celne
– składowanie towarów
– kompletację produktów
– dostawy z możliwością dedykowanych transportów gwarantujących dowóz do fabryki w usłudze „Just – In – sequence”
– zarządzanie opakowaniami zwrotnymi

Wieloletnie doświadczenie w obsłudze liderów tej branży powoduje, że wiemy jak ważne są odpowiednie systemy WMS i TMS, które wraz z szczegółową analizą łańcucha dostaw, pozwalają dokładne odwzorować procesy i wymagania klienta dotyczące obsługi logistycznej. Nowoczesny WMS gwarantuje również minimalizację czasu potrzebnego na prawidłową kompletację towarów do wysyłki na linię montażową.

Nasi klienci to zarówno producenci komponentów, półproduktów jak i gotowych produktów dostarczanych na taśmy montażowe samochodów, jak również dostawcy inny produktów specjalistycznych dla rynku motoryzacyjnego. Niezależnie od etapu procesu czy rodzaju transportowanego towaru, jednym z kluczowych czynników w obsłudze tej branży jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłek oraz zarządzanie opakowaniami zwrotnymi służącymi do transportu towarów niezwykle wrażliwych na uszkodzenia.

Jedną z wielu popularnych usług jakie świadczymy jest również podjęcie przesyłek z wielu miejsc produkcji w Europie i na świecie, konsolidacja i dedykowany transport do miejsca przeznaczenia – najczęściej na linię produkcyjną.

Słownik Logistyki Kontraktowej

Co-packing

To trochę jak przygotowywanie koszyków okolicznościowych, tyle że u nas są to zestawy promocyjne składające się z kilku pojedynczych produktów jak piwo, chipsy i orzeszki. Wszystko według potrzeb klienta.

Etykietowanie / Labelling

Czyli każdy z produktów dostaje naklejkę z wymaganą informacją.

Just in sequence

Nasz klient produkujący przykładowo samochody potrzebuje odpowiednich części, w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu całego procesu produkcyjnego. Tu wkraczamy my dostarczając klientowi wszystko czego potrzebuje prosto na linię produkcyjną.

Just in time

Dostarczamy towar w dokładnie przez klienta określonym momencie niezbędnym dla całego procesu produkcyjnego. Dzięki temu klient oszczędza na magazynowaniu towarów.

Konfekcjonowanie

Tak jak komponuje się bukiety kwiatowe, aby wszystko do siebie pasowało, tak my komponujemy  odpowiedni sposób towary i produkty według wymagań klienta.

Logistyka kontraktowa

To jedna z bardziej zaawansowanych usług świadczonych na rynku TSL. W przeciwieństwie do prostego składowania, jest to długoterminowe i kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi, a często centralnym magazynem klienta, który zdecydował się na outsourcing usług logistycznych.

logistyka white gloves

Pakowanie towaru i przesyłek ze szczególną uwagą  i przy zachowaniu wysokiej estetyki przesyłek

Magazyn

To tutaj składujemy towary naszych klientów jak szafy, wazony, telewizory, talerze, części samochodowe i całą masę innych rzeczy.

Składowanie towaru

Przechowywanie produktów i towarów to prawdziwa sztuka. Trzeba je umieścić na określonych powierzchniach magazynowych przy optymalnym sposobie składowania. No a potem trzeba je jeszcze znaleźć.

Terminal / cross-dock

To właśnie tam na specjalistycznej powierzchni magazynowej przeładowujemy towary, które podróżują z jednego miejsca w drugie.

WMS (Warehouse Management System)

System informatyczny zarządzania operacjami zawierający zestawienie wszystkich operacji oraz zmian odbywających się w magazynie. Z naszej strony możemy tylko dodać, że to bardzo skomplikowany system.
Zamknij