Tu znajdziesz ciekawe informacje,

Tu znajdziesz ciekawe informacje,o branżach

E-commerce

powrót

Kompleksowa infrastruktura ROHLIG SUUS Logistics daje nam możliwość obsługi wszystkich kanałów dystrybucji w tym również e-commerce. Nasze usługi skierowane są zarówno do dużych, średnich jak i małych firm, niezależnie od rodzaju produktów jakie sprzedają. Realizujemy obsługę różnorodnych przesyłek – od paczek po przesyłki o niestandardowych gabarytach.

Nasze usługi kierujemy w szczególności do klientów:

 1. realizujących sprzedaż wyłącznie za pośrednictwem sklepu internetowego i pragnących korzystać z zewnętrznej obsługi magazynowej tzw. outsourcingu
 2. realizujących sprzedaż internetową z zaplecza tradycyjnego sklepu czy miejsca prowadzenia firmy, ale w związku z rozwojem kanału sprzedaży e-commerce chcących przekazać zarządzanie zapasami i realizację zamówień w profesjonalne ręce
 3. którzy łączą obsługę kanału tradycyjnego i on-line w celu optymalizacji kosztów

Zapewniamy obsługę wszystkich ogniw łańcucha dostaw: import towarów z całego świata, obsługę celną, składowanie oraz obsługę bieżących zamówień w sklepie internetowym, w szczególności:

 

Usługi magazynowe Dostawa i transport
 • kompletacja zamówień
 • pakowanie ze szczególną uwagą
  i przy zachowaniu wysokiej estetyki przesyłek (white gloves)
 • insertowanie (np. wydruk faktury,
  dołączenie ulotek lub próbek)
 • obsługa zwrotów i reklamacji
 • magazynowanie
 • bieżące monitorowanie stanu zapasów magazynowych
 • transport do odbiorcy finalnego (B2B i B2C) w ciągu 24 h
 • kontakt z odbiorcą i dostawa
  w wyznaczonych godzinach
 • wniesienie
 • rozpakowanie
 • zabranie starego sprzętu
 • podwójna obsada kierowców
  (w razie potrzeby)

Obsługę magazynową i kompletację zleceń realizujemy w oparciu o światowej klasy WMS (Warehouse Management System) firmy Red Prairie, w pełni zintegrowany z TMS (Transport Management System) Speed dedykowanym do realizacji dostaw. Natomiast doręczenie przesyłek świadczymy poprzez własny system dystrybucji krajowej, dzięki czemu zapewniamy dostawę na terenie Polski w ciągu 24h.

W świadczeniu usług skupiamy się na spełnianiu oczekiwań odbiorcy końcowego zarządzając procesem w czasie i optymalizując koszty naszego klienta. Podczas pakowania przesyłek dbamy o ich estetykę (white gloves) budując pożądany wizerunek marki u klienta finalnego – rozumiemy, że jesteśmy „twarzą” Twojej firmy.

Możesz to sprawdzić w praktyce

Słownik Logistyki Kontraktowej

Co-packing

To trochę jak przygotowywanie koszyków okolicznościowych, tyle że u nas są to zestawy promocyjne składające się z kilku pojedynczych produktów jak piwo, chipsy i orzeszki. Wszystko według potrzeb klienta.

Etykietowanie / Labelling

Czyli każdy z produktów dostaje naklejkę z wymaganą informacją.

Just in sequence

Nasz klient produkujący przykładowo samochody potrzebuje odpowiednich części, w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu całego procesu produkcyjnego. Tu wkraczamy my dostarczając klientowi wszystko czego potrzebuje prosto na linię produkcyjną.

Just in time

Dostarczamy towar w dokładnie przez klienta określonym momencie niezbędnym dla całego procesu produkcyjnego. Dzięki temu klient oszczędza na magazynowaniu towarów.

Konfekcjonowanie

Tak jak komponuje się bukiety kwiatowe, aby wszystko do siebie pasowało, tak my komponujemy  odpowiedni sposób towary i produkty według wymagań klienta.

Logistyka kontraktowa

To jedna z bardziej zaawansowanych usług świadczonych na rynku TSL. W przeciwieństwie do prostego składowania, jest to długoterminowe i kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi, a często centralnym magazynem klienta, który zdecydował się na outsourcing usług logistycznych.

logistyka white gloves

Pakowanie towaru i przesyłek ze szczególną uwagą  i przy zachowaniu wysokiej estetyki przesyłek

Magazyn

To tutaj składujemy towary naszych klientów jak szafy, wazony, telewizory, talerze, części samochodowe i całą masę innych rzeczy.

Składowanie towaru

Przechowywanie produktów i towarów to prawdziwa sztuka. Trzeba je umieścić na określonych powierzchniach magazynowych przy optymalnym sposobie składowania. No a potem trzeba je jeszcze znaleźć.

Terminal / cross-dock

To właśnie tam na specjalistycznej powierzchni magazynowej przeładowujemy towary, które podróżują z jednego miejsca w drugie.

WMS (Warehouse Management System)

System informatyczny zarządzania operacjami zawierający zestawienie wszystkich operacji oraz zmian odbywających się w magazynie. Z naszej strony możemy tylko dodać, że to bardzo skomplikowany system.
Zamknij