Tu znajdziesz ciekawe informacje,

Tu znajdziesz ciekawe informacje,o branżach

Elektronika

powrót

Branża elektroniczna

ROHLIG SUUS Logistics od lat wspiera producentów branży elektronicznej wiedzą i doświadczeniem w obsłudze logistycznej ich towarów. Potwierdza to 15 procentowy udział tego segmentu wśród 10 głównych branż przez obsługiwanych naszych klientów.

Rozumiemy, ze kluczowym czynnikiem dla producentów i dystrybutorów tego rodzaju sprzętu, jest wysoka wartość towarów i jego bezpieczeństwo. Dlatego gwarantujemy naszym klientom odpowiednio wyposażone samochody, wysokie standardy bezpieczeństwa przeładunków i składowania, a na życzenie klienta wspólnie wypracowane dodatkowe procedury reagowania w sytuacjach awaryjnych. Zapewniamy stały monitoring i ochronę w magazynie, specjalne miejsca składowania dla towarów o szczególnej wartości (klatki), kontrolę dostępu, dedykowane szkolenia dla kierowców w postępowaniu według przyjętych procedur bezpieczeństwa oraz monitoring destynacji pojedynczego towaru.

Świadczymy usługi odbioru towaru z fabryk na całym świecie. Klienci mają do dyspozycji transport morski, lotniczy, kolejowy, intermodalny i drogowy, zarówno drobnicowy jak i całopojazdowy. Zapewniamy obsługę celną, składny celne, składowanie na magazynie, dystrybucję w całej Polsce, w tym zarówno dostawy do sieci handlu detalicznego, jak i do indywidualnych odbiorców np. w kanale e-commerce. Realizujemy przy tym szereg usług dodatkowych tj. jak kompletacja, etykietowanie, insertowanie, i inne…

Dodatkowo wspieramy klientów zapewnieniem ciągłej dostępności ich towarów w punktach handlowych zarządzając zapasami w oparciu o WMS RedPrairie i procesem dostaw. Przy tak szybko rosnącej konkurencji na tym rynku, obecność towaru na półce jest kluczowa, a głównym miejscem dostawy stają się sklepy wielko powierzchniowe.

Szerokie grono klientów tej branży w połączeniu z własnym systemem dystrybucji, umożliwia nam wykorzystanie efektu synergii np. wówczas, gdy dostarczamy sprzęt różnych marek do wybranych sieci detalicznych na wspólnej powierzchni ładunkowej.

Słownik Logistyki Kontraktowej

Co-packing

To trochę jak przygotowywanie koszyków okolicznościowych, tyle że u nas są to zestawy promocyjne składające się z kilku pojedynczych produktów jak piwo, chipsy i orzeszki. Wszystko według potrzeb klienta.

Etykietowanie / Labelling

Czyli każdy z produktów dostaje naklejkę z wymaganą informacją.

Just in sequence

Nasz klient produkujący przykładowo samochody potrzebuje odpowiednich części, w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu całego procesu produkcyjnego. Tu wkraczamy my dostarczając klientowi wszystko czego potrzebuje prosto na linię produkcyjną.

Just in time

Dostarczamy towar w dokładnie przez klienta określonym momencie niezbędnym dla całego procesu produkcyjnego. Dzięki temu klient oszczędza na magazynowaniu towarów.

Konfekcjonowanie

Tak jak komponuje się bukiety kwiatowe, aby wszystko do siebie pasowało, tak my komponujemy  odpowiedni sposób towary i produkty według wymagań klienta.

Logistyka kontraktowa

To jedna z bardziej zaawansowanych usług świadczonych na rynku TSL. W przeciwieństwie do prostego składowania, jest to długoterminowe i kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi, a często centralnym magazynem klienta, który zdecydował się na outsourcing usług logistycznych.

logistyka white gloves

Pakowanie towaru i przesyłek ze szczególną uwagą  i przy zachowaniu wysokiej estetyki przesyłek

Magazyn

To tutaj składujemy towary naszych klientów jak szafy, wazony, telewizory, talerze, części samochodowe i całą masę innych rzeczy.

Składowanie towaru

Przechowywanie produktów i towarów to prawdziwa sztuka. Trzeba je umieścić na określonych powierzchniach magazynowych przy optymalnym sposobie składowania. No a potem trzeba je jeszcze znaleźć.

Terminal / cross-dock

To właśnie tam na specjalistycznej powierzchni magazynowej przeładowujemy towary, które podróżują z jednego miejsca w drugie.

WMS (Warehouse Management System)

System informatyczny zarządzania operacjami zawierający zestawienie wszystkich operacji oraz zmian odbywających się w magazynie. Z naszej strony możemy tylko dodać, że to bardzo skomplikowany system.
Zamknij