Tu znajdziesz ciekawe informacje,

Tu znajdziesz ciekawe informacje,o branżach

Spożywcza

powrót

Długoletnie doświadczenie ROHLIG SUUS w obsłudze branży spożywczej, w połączeniu z zaufaniem naszych klientów spowodowały, że jest to drugi co do wielkości przychodów rynek spośród głównych branż w naszym portfelu. Dzięki odpowiedniej infrastrukturze zapewniamy kompleksową obsługę klientów tego segmentu.

Dedykowany dział złożony ze specjalistów, czuwa nad wysoką jakością usług i optymalnym czasem dostaw realizowanych w temperaturze kontrolowanej, w specjalnych samochodach – chłodniach lub kontenerach.

System WMS Red Prairie, z którego korzystamy, jest liderem wśród rozwiązań IT do obsługi operacji magazynowych, pozwala na zarządzanie produktami na magazynie poprzez kluczowe czynniki dla branży spożywczej np. data przydatności produktu do spożycia. Dzięki Red Prairie wykorzystujemy techniki takie jaki FIFO (First In – first out – towar który pierwszy przyjechał, pierwszy wyjedzie z magazynu) lub FEFO (First expired – first out – towar który pierwszy traci ważność, pierwszy wyjedzie z magazynu). W ten sposób wspieramy naszych klientów w spełnianiu oczekiwań ich odbiorców, co do dostawy towarów, w odpowiednim okresie jego przydatności do spożycia.

Posiadamy również szerokie doświadczenie w przygotowaniu towarów do akcji promocyjnych. Wykorzystując usługi kompletacji, co-packing, foliowanie, etykietowania, insertowania czy paletyzacji, przygotowujemy produkty i dystrybuujemy je do sieci handlowych zgodnie z wytycznymi klientów.

Operacje realizujemy w magazynach klasy A+ o wysokich standardach czystości potwierdzonych certyfikatem HACCP.

 

Słownik Logistyki Kontraktowej

Co-packing

To trochę jak przygotowywanie koszyków okolicznościowych, tyle że u nas są to zestawy promocyjne składające się z kilku pojedynczych produktów jak piwo, chipsy i orzeszki. Wszystko według potrzeb klienta.

Etykietowanie / Labelling

Czyli każdy z produktów dostaje naklejkę z wymaganą informacją.

Just in sequence

Nasz klient produkujący przykładowo samochody potrzebuje odpowiednich części, w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu całego procesu produkcyjnego. Tu wkraczamy my dostarczając klientowi wszystko czego potrzebuje prosto na linię produkcyjną.

Just in time

Dostarczamy towar w dokładnie przez klienta określonym momencie niezbędnym dla całego procesu produkcyjnego. Dzięki temu klient oszczędza na magazynowaniu towarów.

Konfekcjonowanie

Tak jak komponuje się bukiety kwiatowe, aby wszystko do siebie pasowało, tak my komponujemy  odpowiedni sposób towary i produkty według wymagań klienta.

Logistyka kontraktowa

To jedna z bardziej zaawansowanych usług świadczonych na rynku TSL. W przeciwieństwie do prostego składowania, jest to długoterminowe i kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi, a często centralnym magazynem klienta, który zdecydował się na outsourcing usług logistycznych.

logistyka white gloves

Pakowanie towaru i przesyłek ze szczególną uwagą  i przy zachowaniu wysokiej estetyki przesyłek

Magazyn

To tutaj składujemy towary naszych klientów jak szafy, wazony, telewizory, talerze, części samochodowe i całą masę innych rzeczy.

Składowanie towaru

Przechowywanie produktów i towarów to prawdziwa sztuka. Trzeba je umieścić na określonych powierzchniach magazynowych przy optymalnym sposobie składowania. No a potem trzeba je jeszcze znaleźć.

Terminal / cross-dock

To właśnie tam na specjalistycznej powierzchni magazynowej przeładowujemy towary, które podróżują z jednego miejsca w drugie.

WMS (Warehouse Management System)

System informatyczny zarządzania operacjami zawierający zestawienie wszystkich operacji oraz zmian odbywających się w magazynie. Z naszej strony możemy tylko dodać, że to bardzo skomplikowany system.
Zamknij