Tu znajdziesz ciekawe informacje,

Tu znajdziesz ciekawe informacje,o branżach

Telekomunikacja

powrót

Branża telekomunikacyjna

Wieloletnia współpraca z klientami z tej branży powoduje, że mamy szerokie doświadczenie w obsłudze logistycznej tego segmentu. Znamy potrzeby i wymagania producentów sprzętu telekomunikacyjnego i zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie.

Kompletacja specyficznego towaru o nietypowych gabarytach, dostawa produktów na czas i na miejsce montażu oraz transport nieopakowanego i delikatnego sprzętu pochodzącego z deinstalacji, a to wszystko przy zachowaniu projektowego charakteru pracy, czyli dużej zmienności wolumenów, powoduje, że nie każda firma może świadczyć usługi logistyczne dla tej właśnie branży.

Klienci powierzając w nasze ręce obsługę tak wymagającego sprzętu, oczekują od nas usług najwyższej jakości. Duże prawdopodobieństwo że sprzęt będzie użyty ponownie w innej lokalizacji, wymaga by jego stan pozostał nienaruszony. Ważna rolę odgrywa również możliwości śledzenia destynacji poszczególnych elementów. Odnalezienie informacji o poszczególnych jednostkach (np. jak długo była użytkowana i w jakich warunkach) jest możliwe dzięki monitorowaniu numerów seryjnych za pomocą WMS Red Prairie, z którego korzystamy.

Dodatkowo klientom z branży telekomunikacyjnej gwarantujemy projektowy charakter pracy. Rozumiejąc, że nie jest możliwe założenie stałego przepływu towaru, zapewniamy odpowiednie zasoby do realizacji projektu, , nawet przy wzroście zapotrzebowania na usługi o kilkaset procent w stosunku do średniej miesięcznej.

Słownik Logistyki Kontraktowej

Co-packing

To trochę jak przygotowywanie koszyków okolicznościowych, tyle że u nas są to zestawy promocyjne składające się z kilku pojedynczych produktów jak piwo, chipsy i orzeszki. Wszystko według potrzeb klienta.

Etykietowanie / Labelling

Czyli każdy z produktów dostaje naklejkę z wymaganą informacją.

Just in sequence

Nasz klient produkujący przykładowo samochody potrzebuje odpowiednich części, w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu całego procesu produkcyjnego. Tu wkraczamy my dostarczając klientowi wszystko czego potrzebuje prosto na linię produkcyjną.

Just in time

Dostarczamy towar w dokładnie przez klienta określonym momencie niezbędnym dla całego procesu produkcyjnego. Dzięki temu klient oszczędza na magazynowaniu towarów.

Konfekcjonowanie

Tak jak komponuje się bukiety kwiatowe, aby wszystko do siebie pasowało, tak my komponujemy  odpowiedni sposób towary i produkty według wymagań klienta.

Logistyka kontraktowa

To jedna z bardziej zaawansowanych usług świadczonych na rynku TSL. W przeciwieństwie do prostego składowania, jest to długoterminowe i kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi, a często centralnym magazynem klienta, który zdecydował się na outsourcing usług logistycznych.

logistyka white gloves

Pakowanie towaru i przesyłek ze szczególną uwagą  i przy zachowaniu wysokiej estetyki przesyłek

Magazyn

To tutaj składujemy towary naszych klientów jak szafy, wazony, telewizory, talerze, części samochodowe i całą masę innych rzeczy.

Składowanie towaru

Przechowywanie produktów i towarów to prawdziwa sztuka. Trzeba je umieścić na określonych powierzchniach magazynowych przy optymalnym sposobie składowania. No a potem trzeba je jeszcze znaleźć.

Terminal / cross-dock

To właśnie tam na specjalistycznej powierzchni magazynowej przeładowujemy towary, które podróżują z jednego miejsca w drugie.

WMS (Warehouse Management System)

System informatyczny zarządzania operacjami zawierający zestawienie wszystkich operacji oraz zmian odbywających się w magazynie. Z naszej strony możemy tylko dodać, że to bardzo skomplikowany system.
Zamknij