Logistyka kontraktowa

Logistyka kontraktowato suma detali

ROHLIG SUUS Logistics a rynek

powrót

Czy Twój operator ma pełną ofertę usług logistycznych?

Ale taką deklarowaną czy rzeczywistą?

Dlaczego pytamy?
Bo wbrew pozorom na polskim rynku nie ma zbyt wielu prawdziwie kompleksowych operatorów logistycznych. Jest za to sporo takich, którzy tylko deklarują posiadanie wszystkich usług, a w rzeczywistości zamawiają je u innym firm czy operatorów takich jak ROHLIG SUUS.

Tych kilku prawdziwie kompleksowych operatorów logistycznych w Polsce, głównie reprezentuje międzynarodowe marki często występujące jako grupy wyspecjalizowanych spółek. Co w efekcie skutkuje wydłużonymi procedurami i obniżoną elastycznością w przygotowaniu i obsłudze projektów multiproduktowych.

Poniżej przedstawiamy przegląd rynku pod kątem elastyczności i kompleksowości oferowanych usług, na podstawie badań własnych.

główni operatorzy

Odnalazłeś gdzieś swojego operatora?

To teraz zapraszamy do świata prawdziwie kompleksowej logistyki!

A tak wyglądają nasze usługi:

usługi rohlig suus

Pisząc o kompleksowej logistyce, nie mamy na myśli deklaracji, a faktyczną możliwość zapewnienia pełni usług logistycznych.

 

Witamy Was w świecie kompleksowej logistyki!

Słownik Logistyki Kontraktowej

Co-packing

To trochę jak przygotowywanie koszyków okolicznościowych, tyle że u nas są to zestawy promocyjne składające się z kilku pojedynczych produktów jak piwo, chipsy i orzeszki. Wszystko według potrzeb klienta.

Etykietowanie / Labelling

Czyli każdy z produktów dostaje naklejkę z wymaganą informacją.

Just in sequence

Nasz klient produkujący przykładowo samochody potrzebuje odpowiednich części, w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu całego procesu produkcyjnego. Tu wkraczamy my dostarczając klientowi wszystko czego potrzebuje prosto na linię produkcyjną.

Just in time

Dostarczamy towar w dokładnie przez klienta określonym momencie niezbędnym dla całego procesu produkcyjnego. Dzięki temu klient oszczędza na magazynowaniu towarów.

Konfekcjonowanie

Tak jak komponuje się bukiety kwiatowe, aby wszystko do siebie pasowało, tak my komponujemy  odpowiedni sposób towary i produkty według wymagań klienta.

Logistyka kontraktowa

To jedna z bardziej zaawansowanych usług świadczonych na rynku TSL. W przeciwieństwie do prostego składowania, jest to długoterminowe i kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi, a często centralnym magazynem klienta, który zdecydował się na outsourcing usług logistycznych.

logistyka white gloves

Pakowanie towaru i przesyłek ze szczególną uwagą  i przy zachowaniu wysokiej estetyki przesyłek

Magazyn

To tutaj składujemy towary naszych klientów jak szafy, wazony, telewizory, talerze, części samochodowe i całą masę innych rzeczy.

Składowanie towaru

Przechowywanie produktów i towarów to prawdziwa sztuka. Trzeba je umieścić na określonych powierzchniach magazynowych przy optymalnym sposobie składowania. No a potem trzeba je jeszcze znaleźć.

Terminal / cross-dock

To właśnie tam na specjalistycznej powierzchni magazynowej przeładowujemy towary, które podróżują z jednego miejsca w drugie.

WMS (Warehouse Management System)

System informatyczny zarządzania operacjami zawierający zestawienie wszystkich operacji oraz zmian odbywających się w magazynie. Z naszej strony możemy tylko dodać, że to bardzo skomplikowany system.
Zamknij