Logistyka kontraktowa

Logistyka kontraktowato suma detali

Jak działają nasze zespoły projektowe

powrót

Do zaprojektowania obsługi dużych czy skomplikowanych łańcuchów dostaw potrzebne jest myślenie i podejście projektowe.

Jak to zrobić?

W przypadku ROHLIG SUUS Logistics kluczowe okazało się wyodrębnienie i odpowiednie umocowanie działu Project Management (PM).

Dlaczego jest to takie istotne?

W firmach logistycznych działających w Polsce, dział PM – o ile w ogóle występuje – zazwyczaj jest częścią biura IT lub jednym z działów back office. Przy takim umocowaniu w strukturze organizacji, dział PM w efekcie zaledwie wykonuje projekty zgłoszone przez biznes, nie tworząc przy tym żadnej wartości dodanej, choćby w postaci spójności proponowanych rozwiązań. Dodatkowo zgłaszane inicjatywy często mają przeciwstawne cele i własne priorytety.

Zmiana, która powoduje różnicę, to umocowanie działu PM bezpośrednio pod zarządem i na równi z działami produktowymi. Taka struktura organizacji umożliwia pełen ogląd działalności firmy jako jednego organizmu oraz aktywne kreowanie i koordynowanie projektów w całej organizacji.

Schemat struktury organizacyjnej

A tak pracują nasze zespoły projektowe:

Zespoły projektowe w ROHLIG SUUS

A jakie są korzyści takiego podejścia?

– zebranie w jednym miejscu interdyscyplinarnego zespołu o szerokich kompetencjach
– patrzenie na firmę jako jeden „organizm”
– baza wiedzy o przebiegu wszystkich procesów w firmie
– holistyczne podejście do nadawania priorytetów
– szybkie wprowadzanie spójnych zmian w skali firmy
– standaryzacja procesów i operacji
szybka decyzyjność ze względu na bliskość decydentów
– ciągłe doskonalenie się i korzystanie z nabytej wiedzy dzięki jednej komórce zarządzającej zmianami
– podejście projektowe do zagadnień i potrzeb klientów – ciągły nadzór nad projektami, ich terminami i zależnościami

Jak to się przekłada na praktyczne realizację projektów z klientami możecie zobaczyć tutaj.

Zbyt długo czekasz na uruchomienie swoich projektów a wprowadzenie prostych zmian trwa miesiącami?

Zapraszamy!

Zatrudnij nas!

Słownik Logistyki Kontraktowej

Co-packing

To trochę jak przygotowywanie koszyków okolicznościowych, tyle że u nas są to zestawy promocyjne składające się z kilku pojedynczych produktów jak piwo, chipsy i orzeszki. Wszystko według potrzeb klienta.

Etykietowanie / Labelling

Czyli każdy z produktów dostaje naklejkę z wymaganą informacją.

Just in sequence

Nasz klient produkujący przykładowo samochody potrzebuje odpowiednich części, w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu całego procesu produkcyjnego. Tu wkraczamy my dostarczając klientowi wszystko czego potrzebuje prosto na linię produkcyjną.

Just in time

Dostarczamy towar w dokładnie przez klienta określonym momencie niezbędnym dla całego procesu produkcyjnego. Dzięki temu klient oszczędza na magazynowaniu towarów.

Konfekcjonowanie

Tak jak komponuje się bukiety kwiatowe, aby wszystko do siebie pasowało, tak my komponujemy  odpowiedni sposób towary i produkty według wymagań klienta.

Logistyka kontraktowa

To jedna z bardziej zaawansowanych usług świadczonych na rynku TSL. W przeciwieństwie do prostego składowania, jest to długoterminowe i kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi, a często centralnym magazynem klienta, który zdecydował się na outsourcing usług logistycznych.

logistyka white gloves

Pakowanie towaru i przesyłek ze szczególną uwagą  i przy zachowaniu wysokiej estetyki przesyłek

Magazyn

To tutaj składujemy towary naszych klientów jak szafy, wazony, telewizory, talerze, części samochodowe i całą masę innych rzeczy.

Składowanie towaru

Przechowywanie produktów i towarów to prawdziwa sztuka. Trzeba je umieścić na określonych powierzchniach magazynowych przy optymalnym sposobie składowania. No a potem trzeba je jeszcze znaleźć.

Terminal / cross-dock

To właśnie tam na specjalistycznej powierzchni magazynowej przeładowujemy towary, które podróżują z jednego miejsca w drugie.

WMS (Warehouse Management System)

System informatyczny zarządzania operacjami zawierający zestawienie wszystkich operacji oraz zmian odbywających się w magazynie. Z naszej strony możemy tylko dodać, że to bardzo skomplikowany system.
Zamknij