Logistyka kontraktowa

Logistyka kontraktowato suma detali

Atuty najlepszego WMS na świecie

powrót

Zastanawiałeś się czy korzystasz z najlepszych rozwiązań WMS na rynku?

Nie sprawdzałeś tego? – tutaj możesz to zrobić!

Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane systemy WMS na świecie (wg ARC Advisory) oraz wyniki badań Instytutu Gartnera nad oceną kto jest liderem na rynku w rozwiązaniach IT.

Log2020 - wykres AdvisorsWykres Systemów

Znalazłeś system, który udostępnia Ci Twój operator? Nie jest liderem? To może warto pomyśleć nad zmianą dostawcy usług?

My wybraliśmy rozwiązanie do zarządzania magazynem firmy RedPrairie.

Dlaczego? Bo to numer 1 na świecie!
Dzięki temu nasi klienci mogą osiągać najlepsze rezultaty poprzez:
– możliwości projektowania indywidualnych rozwiązań i raportów
– niezawodne rozwiązanie doskonalone przez lata
– mapowanie układu magazynu w 3D
– wszechstronną technologię
– optymalizację zadań na magazynie
– szybkie wdrożenia
– architekturę zorientowaną na usługi

Słownik Logistyki Kontraktowej

Co-packing

To trochę jak przygotowywanie koszyków okolicznościowych, tyle że u nas są to zestawy promocyjne składające się z kilku pojedynczych produktów jak piwo, chipsy i orzeszki. Wszystko według potrzeb klienta.

Etykietowanie / Labelling

Czyli każdy z produktów dostaje naklejkę z wymaganą informacją.

Just in sequence

Nasz klient produkujący przykładowo samochody potrzebuje odpowiednich części, w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu całego procesu produkcyjnego. Tu wkraczamy my dostarczając klientowi wszystko czego potrzebuje prosto na linię produkcyjną.

Just in time

Dostarczamy towar w dokładnie przez klienta określonym momencie niezbędnym dla całego procesu produkcyjnego. Dzięki temu klient oszczędza na magazynowaniu towarów.

Konfekcjonowanie

Tak jak komponuje się bukiety kwiatowe, aby wszystko do siebie pasowało, tak my komponujemy  odpowiedni sposób towary i produkty według wymagań klienta.

Logistyka kontraktowa

To jedna z bardziej zaawansowanych usług świadczonych na rynku TSL. W przeciwieństwie do prostego składowania, jest to długoterminowe i kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi, a często centralnym magazynem klienta, który zdecydował się na outsourcing usług logistycznych.

logistyka white gloves

Pakowanie towaru i przesyłek ze szczególną uwagą  i przy zachowaniu wysokiej estetyki przesyłek

Magazyn

To tutaj składujemy towary naszych klientów jak szafy, wazony, telewizory, talerze, części samochodowe i całą masę innych rzeczy.

Składowanie towaru

Przechowywanie produktów i towarów to prawdziwa sztuka. Trzeba je umieścić na określonych powierzchniach magazynowych przy optymalnym sposobie składowania. No a potem trzeba je jeszcze znaleźć.

Terminal / cross-dock

To właśnie tam na specjalistycznej powierzchni magazynowej przeładowujemy towary, które podróżują z jednego miejsca w drugie.

WMS (Warehouse Management System)

System informatyczny zarządzania operacjami zawierający zestawienie wszystkich operacji oraz zmian odbywających się w magazynie. Z naszej strony możemy tylko dodać, że to bardzo skomplikowany system.
Zamknij