Logistyka kontraktowa

Logistyka kontraktowato suma detali

Szybka decyzyjność

powrót

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego niektóre firmy pracują szybciej, a inne wolniej?

Czy struktura organizacji wpływa na to jak szybko firmy podejmują decyzje oraz ile czasu rzeczywiście potrzebują, aby wprowadzić pożądane przez Ciebie zmiany?

Polski rynek operatorów logistycznych to w większości międzynarodowe marki, które występują jako grupy wyspecjalizowanych spółek oraz działają wedle sztywnych korporacyjnych procedur. W efekcie skutkuje to wydłużonym procesem decyzyjnym oraz obniżoną elastycznością w przygotowaniu i obsłudze złożonych projektów logistycznych.

Tymczasem działamy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym. Szybko zmieniające się warunki wymagają od firm i ich dostawców zarządzających łańcuchami dostaw – wysokiej elastyczności oraz natychmiastowego wprowadzania zmian w zależności od potrzeb rynku i klienta.

Aby taka szybka reakcja była możliwa, potrzebny jest krótki proces decyzyjny, któremu sprzyja płaska struktura organizacyjna.
Dlatego nasza struktura organizacyjna wygląda właśnie tak:

PMO
Jeśli zbyt długo czekasz na uruchomienie swoich projektów – zobacz jak pracują nasze zespoły projektowe.

Słownik Logistyki Kontraktowej

Co-packing

To trochę jak przygotowywanie koszyków okolicznościowych, tyle że u nas są to zestawy promocyjne składające się z kilku pojedynczych produktów jak piwo, chipsy i orzeszki. Wszystko według potrzeb klienta.

Etykietowanie / Labelling

Czyli każdy z produktów dostaje naklejkę z wymaganą informacją.

Just in sequence

Nasz klient produkujący przykładowo samochody potrzebuje odpowiednich części, w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu całego procesu produkcyjnego. Tu wkraczamy my dostarczając klientowi wszystko czego potrzebuje prosto na linię produkcyjną.

Just in time

Dostarczamy towar w dokładnie przez klienta określonym momencie niezbędnym dla całego procesu produkcyjnego. Dzięki temu klient oszczędza na magazynowaniu towarów.

Konfekcjonowanie

Tak jak komponuje się bukiety kwiatowe, aby wszystko do siebie pasowało, tak my komponujemy  odpowiedni sposób towary i produkty według wymagań klienta.

Logistyka kontraktowa

To jedna z bardziej zaawansowanych usług świadczonych na rynku TSL. W przeciwieństwie do prostego składowania, jest to długoterminowe i kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi, a często centralnym magazynem klienta, który zdecydował się na outsourcing usług logistycznych.

logistyka white gloves

Pakowanie towaru i przesyłek ze szczególną uwagą  i przy zachowaniu wysokiej estetyki przesyłek

Magazyn

To tutaj składujemy towary naszych klientów jak szafy, wazony, telewizory, talerze, części samochodowe i całą masę innych rzeczy.

Składowanie towaru

Przechowywanie produktów i towarów to prawdziwa sztuka. Trzeba je umieścić na określonych powierzchniach magazynowych przy optymalnym sposobie składowania. No a potem trzeba je jeszcze znaleźć.

Terminal / cross-dock

To właśnie tam na specjalistycznej powierzchni magazynowej przeładowujemy towary, które podróżują z jednego miejsca w drugie.

WMS (Warehouse Management System)

System informatyczny zarządzania operacjami zawierający zestawienie wszystkich operacji oraz zmian odbywających się w magazynie. Z naszej strony możemy tylko dodać, że to bardzo skomplikowany system.
Zamknij