Tu znajdziesz ciekawe informacje,

Tu znajdziesz ciekawe informacje,raporty, newsy o logistyce kontraktowej

ROHLIG SUUS Logistics po raz kolejny znalazł się w gronie liderów firm logistycznych!

powrót

Nasz firma po raz kolejny znalazła się w gronie liderów firm logistycznych!

Osiągnelismy bardzo dobre wyniki we wszystkich frachtach, kończąc ubiegły rok z przychodem w wysokości blisko 700 mln zł i dynamiką wzrostu na poziomie 116%, co stanowi przyrost o prawie 100 mln zł, w odniesieniu do 2015 roku. To najwyższy wzrost organiczny wśród 10 największych operatorów logistycznych w Polsce.

Wyniki rankingu stanowią potwierdzenie, że nasza stabilna pozycja rynkowa jest efektem przyjętej i od lat konsekwentnie wdrażanej strategii rozwoju firmy – komentuje Andrzej Kozłowski, Członek Zarządu. Strategia zakłada budowę możliwie szerokiej, a zarazem elastycznej oferty usług, przy szybkiej reakcji na potrzeby klientów, dla których bardzo często spełniamy także rolę doradczą.

W 2016 roku znacząco rozwinęliśmy ofertę połączeń kolejowych z Dalekim Wschodem, a w szczególności z Chinami. Dynamiczny rozwój dotyczył także frachtu lotniczego, gdzie skoncentrowaliśmy się głównie na obsłudze branży kosmetycznej, farmaceutycznej, czy spożywczej. Zainwestowaliśmy dodatkowo w logistykę kontraktową, uruchamiając nowe obiekty magazynowe i powiększając istniejące już lokalizacje. Ponadto ogromny nacisk położyliśmy na rozwój usług dodatkowych w kanale e-commerce, co również zamierzamy kontynuować w kolejnych latach.

Słownik Logistyki Kontraktowej

Co-packing

To trochę jak przygotowywanie koszyków okolicznościowych, tyle że u nas są to zestawy promocyjne składające się z kilku pojedynczych produktów jak piwo, chipsy i orzeszki. Wszystko według potrzeb klienta.

Etykietowanie / Labelling

Czyli każdy z produktów dostaje naklejkę z wymaganą informacją.

Just in sequence

Nasz klient produkujący przykładowo samochody potrzebuje odpowiednich części, w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu całego procesu produkcyjnego. Tu wkraczamy my dostarczając klientowi wszystko czego potrzebuje prosto na linię produkcyjną.

Just in time

Dostarczamy towar w dokładnie przez klienta określonym momencie niezbędnym dla całego procesu produkcyjnego. Dzięki temu klient oszczędza na magazynowaniu towarów.

Konfekcjonowanie

Tak jak komponuje się bukiety kwiatowe, aby wszystko do siebie pasowało, tak my komponujemy  odpowiedni sposób towary i produkty według wymagań klienta.

Logistyka kontraktowa

To jedna z bardziej zaawansowanych usług świadczonych na rynku TSL. W przeciwieństwie do prostego składowania, jest to długoterminowe i kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi, a często centralnym magazynem klienta, który zdecydował się na outsourcing usług logistycznych.

logistyka white gloves

Pakowanie towaru i przesyłek ze szczególną uwagą  i przy zachowaniu wysokiej estetyki przesyłek

Magazyn

To tutaj składujemy towary naszych klientów jak szafy, wazony, telewizory, talerze, części samochodowe i całą masę innych rzeczy.

Składowanie towaru

Przechowywanie produktów i towarów to prawdziwa sztuka. Trzeba je umieścić na określonych powierzchniach magazynowych przy optymalnym sposobie składowania. No a potem trzeba je jeszcze znaleźć.

Terminal / cross-dock

To właśnie tam na specjalistycznej powierzchni magazynowej przeładowujemy towary, które podróżują z jednego miejsca w drugie.

WMS (Warehouse Management System)

System informatyczny zarządzania operacjami zawierający zestawienie wszystkich operacji oraz zmian odbywających się w magazynie. Z naszej strony możemy tylko dodać, że to bardzo skomplikowany system.
Zamknij